.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Ćao!
Portal zadovoljna.info ti želi dobrodošlicu i ugodno druženje sa nama.
Da biste mogli koristiti sve opcije foruma i portala potrebno je da se registrujete, ili prijavite sa svojim korisničkim imenom!
Hvala!

Join the forum, it's quick and easy

.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Ćao!
Portal zadovoljna.info ti želi dobrodošlicu i ugodno druženje sa nama.
Da biste mogli koristiti sve opcije foruma i portala potrebno je da se registrujete, ili prijavite sa svojim korisničkim imenom!
Hvala!
.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija?

4 posters

Go down

Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija? Empty Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija?

Komentar  romanticarka Wed 03 Feb 2010, 18:43

Danas je tesko doci do posla. - Cinjenicno stanje.
Narocito do onog koji prizeljkujete i za koji smatrate da bi vas ispunjavao...naravno ako ne nasljedjujete porodicni posao ili sl.
Ja sam pred kraj dodiplomskog, i sada uvidjam... tesko ce biti naci posao bez radnog iskustva. Cak i uz "preporuku"...tesko da ce te neko uzeti da radis. Ne znam sta nasa drxava misli i zasto se ne pobrine za pripravnike i pripravnice...ali mene to jako nervira.
Da mogu vrijeme vratiti 4 godine nazad, vjerujem da bih od prve godine faxa pocela sa nekim volontiranjima i sl...i danas imala poprilcan CV...
No...

Kakva su vasa iskustva ili iskustva vasih poznanika/ca?
clown cyclops
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija? Empty Re: Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija?

Komentar  Opasna Mon 08 Feb 2010, 02:40

znam o čemu pričaš, evo i meni četvrta se bliži kraju. a što god pogledam traže radno iskustvo. pa gdje Bože da ga prikupim. putem? grr
Opasna
Opasna
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 183
Reputation : 2
Join date : 2009-10-11
Lokacija : zemlja svjetlosti

Na vrh Go down

Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija? Empty Re: Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija?

Komentar  Dama Pikova Mon 08 Feb 2010, 21:26

I meni je to već dugo godina interesantan paradoks. Svugdje se traže ljudi s najmanje 2-3 godine iskustva. Kako do iskustva doći ? Možda je zaista najpametnije još za vrijeme studija, ko ima prilike (ili štele Very Happy ) treba je iskoristiti, jer vremena kod nas teško da će biti bolja.
Dama Pikova
Dama Pikova
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 44
Reputation : 0
Join date : 2009-10-07

http://www.bh-pravnici.com

Na vrh Go down

Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija? Empty Re: Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija?

Komentar  Opasna Thu 11 Feb 2010, 17:02

a eto fakat kad se zaposlim javim kako mi je uspjelo-ako se zaposlim kakva je situacija što reče Dama bez štele izgleda ništa, ili "iskustva" pa hm Embarassed
Opasna
Opasna
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 183
Reputation : 2
Join date : 2009-10-11
Lokacija : zemlja svjetlosti

Na vrh Go down

Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija? Empty Re: Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija?

Komentar  Bjanca Tue 16 Feb 2010, 15:55

Ehhh ,moje djevojke, u potpunosti vas razumijem, jer sam i sama u slicnoj situaciji.
Imam jos 1 ispit do kraja studija i nakon 6 godina muke- jer sam izabrala jako tezak i dug fax Sad(( , dodjes u situaciju da ne mozes naci posao.
Ono za cim ja zalim je sto nisam studirala neki laksi fax, usput ucila strane jezike i vise se zabavljala.
Mada sam bila clan nekih nevladinih organizacija, ne bih rekla da to puno znaci nasim poslodavcima, stranci na to vec drugacije gledaju.

Ako je neka utjeha, cesto cujem da su na pozicije na kojima je trazeno iskustvo zaposleni ljudi koji nemaju radnog iskustva, zato sto nema kvalitetnog (iskusnog) kadra, kao i zbog cinjenice da iako ste neiskusni pokazali izvrstan potencijal.
Moja prijateljica je dobila posao u firmi gdje su trazili nekoga s 3 god. radnog iskustva, a dobila je jer je na itervjuu bila bolja od vecine, ipak to je na zalost izuzetak, a ne cest primjer Sad!
Bjanca
Bjanca
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 10
Reputation : 0
Join date : 2009-12-23
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija? Empty Re: Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija?

Komentar  romanticarka Wed 17 Feb 2010, 13:29

Bjanca, upravo to...
Da nas je barem neko mogao posavjetovati, ili da je u okviru fakulteta bio zaposlen neki savjetnik za studente, da nam organizuju kurseve koje bismo kasnije stvarno mogli i stepenovati i sl... Ali jok. Evo i ja sam cvrsto odlucila, posto sam i ja nadam se pri kraju Smile da upisem engleski i spnjolski. I da pokusam naci neki volonterski part-time posao da radim.

Neki dan sam sjedila sa prijateljicom koja je prije par dana dipl. na Pravnom fakultetu i kaze da se sada u zadnje vrijeme javljaju i oglasi u kojima izricito traze bez iskustva pripravnike... A u cemu je kvaka. Biro placa poslodavcu tj. drzava da uzmu sa biroa osobu, na 1 godinu i oni dobiju oko 1.500 KM za to. A nakon te jedne godine te moze sutnuti na cestu. Da ne pricas o tome koja je to mizerija od place, i kako te puste da radis "posao". Rolling Eyes
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija? Empty Re: Zaposliti se bez radnog iskustva? Nemoguca misija?

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu