.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Ćao!
Portal zadovoljna.info ti želi dobrodošlicu i ugodno druženje sa nama.
Da biste mogli koristiti sve opcije foruma i portala potrebno je da se registrujete, ili prijavite sa svojim korisničkim imenom!
Hvala!

Join the forum, it's quick and easy

.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Ćao!
Portal zadovoljna.info ti želi dobrodošlicu i ugodno druženje sa nama.
Da biste mogli koristiti sve opcije foruma i portala potrebno je da se registrujete, ili prijavite sa svojim korisničkim imenom!
Hvala!
.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukusno i brzo

4 posters

Go down

Ukusno i brzo Empty Ukusno i brzo

Komentar  Freedom Mon 12 Oct 2009, 16:57

Ako ste dosle kuci umorne i mrsko vam je kuhati,evo nesto vrlo ukusno,a brzo za napraviti:

Sastojci za 2 osobe
500 g pilećih fileta
sira gaude ili edamera po želji
so,vegeta,biber i jedan paradajz.
Vrijeme pripreme 20min.

Pileće filete začiniti.
Zatim prvo ispeći filete na tavi,onda ih posložiti u tepsiju i posložiti sir na kriške i paradajz izrezan na tanke ploške.
Staviti kratko u pećnicu,tek toliko da se sir istopi.
Kao prilog može riža,koja isto bude gotova za 20-ak min.

Prijatno Exclamation
Freedom
Freedom
Naša raja
Naša raja

Broj postova : 55
Reputation : 0
Join date : 2009-10-11
Age : 39
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

Ukusno i brzo Empty Re: Ukusno i brzo

Komentar  romanticarka Tue 13 Oct 2009, 16:04

E ja sam ovo danas tj. maloprije pravila! Odlicno...preporuka i od mene definitivno! Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
I od mene nesto uskusno i fino :

"Brzo i fino kiflice"
ovo vam je u principu recept sa onog vrhnja brzo i fino za kiflice...ja ga sad kpiram s neta, jer mi se ne da tipkati...
uglavnom ovako ide :
Priprema

Prosijte 600g glatkog brašna (tip400), prašak za pecivo i žlićicu soli. Dodajte 100ml ulja i 200g kiselog vrhnja sa 12% m.m. te promiješajte.
Posebno pomiješajte 200mj toplog mlijeka i jednu žlicu šećera sa 1 kockom svježeg kvasca, pustiti da se digne i umiješati u brašno (na čašici piše instant kvasac, ali ja to ne koristim).
Zamijesite glatko tijesto, podijelite na 4 dijela i razvaljajte na 1/2cm debljine. Narežite na trokutiće i oblikujte kiflice.
Zagrijte pećnicu na 180°C. Kiflice slažite na lim i ostavite u kuhinji na toplom 10-15min. Premažite žutanjkom i po želji pospite sezamom, kimom ili makom ( ja sam ih još i punila sa marmeladom i sl. ).
Peći na 180°C 10-15min.

U slast!!!! Smile
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

Ukusno i brzo Empty Re: Ukusno i brzo

Komentar  Freedom Tue 03 Nov 2009, 01:53

Danas je ovo bilo na meniju.Recept je lagan,a jelo je zaista odlicno!

Pileci gulas:

Sastojci:
800 g piletine
1 veca glavica crvenog luka
1 zelena paprika (babura)
1 veci paradajz
malo aleve paprike
3 kasike ulja i so


Priprema:
Isjeckati i proprziti luk, staviti meso i dinstati dok ne omeksa. Dodavati pomalo vode, dodati alevu papriku, sjeckanu zelenu papriku i paradajz. Posoliti i zaliti sa vodom.

Servirati uz rizu,makarone ili sa krompir pireom...
Freedom
Freedom
Naša raja
Naša raja

Broj postova : 55
Reputation : 0
Join date : 2009-10-11
Age : 39
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

Ukusno i brzo Empty Re: Ukusno i brzo

Komentar  Baby Sat 05 Dec 2009, 00:09

cure dajte jos ovakvih recepata ja svog cojka ubi s grahom ....

hvala Smile))))

Baby
Naša raja
Naša raja

Broj postova : 55
Reputation : 0
Join date : 2009-12-03
Age : 37
Lokacija : Tuzla

Na vrh Go down

Ukusno i brzo Empty Re: Ukusno i brzo

Komentar  aidic Sat 05 Dec 2009, 01:14

Ti si dobra ja svom ni graha ne bi znala skuhati cerekanje
aidic
aidic
Stalna članica
Stalna članica

Broj postova : 143
Reputation : 0
Join date : 2009-11-10
Age : 37
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

Ukusno i brzo Empty Re: Ukusno i brzo

Komentar  Baby Sat 05 Dec 2009, 01:16

aidic (citat):Ti si dobra ja svom ni graha ne bi znala skuhati cerekanje

eh aidic,znam ponesto,ali voljela bih napraviti onu pravu veceru ...ali sam da kazem rahat moj dragi obozava jaja hahaha mozee skoljku pojesti tako da i to nije za baciti hhaha,voljela bih ardi sebe da naucim jos ponesto hahah

ja ne volim praviti kolace to mi tako ne ide al bas nikako hahahha...jednom sam probala napraviti hurmasice i mos misliti zaboravila staviti pecivo ahhahahha mogla sam koga s njima ubiti hahahhah pravi kamen ahahahha

Baby
Naša raja
Naša raja

Broj postova : 55
Reputation : 0
Join date : 2009-12-03
Age : 37
Lokacija : Tuzla

Na vrh Go down

Ukusno i brzo Empty Re: Ukusno i brzo

Komentar  aidic Sat 05 Dec 2009, 12:47

Jao baby ti si koma ziva, institucija Very Happy Sve vidim da mi pricas ono sto mene ceka ako se udam Very Happy Kod mene ti je ona fora napad je najbolja odbrana, pa sad za sad ga napadam "necu ja kuhat i prat, a ti zderat i gledat tv", medjutim stvarno ne znam i nemam volje da naucim. Ja ti znam one osnovne stvari, iskuhat grasak, rizu, napravit paste, napravit jaja i to sto kazes Smile, supu, al gotovu iz kesice, hahahahah Smile, znam isprziti gotove stvari kao ledo pohovane filete od oslica, eto ako sam ti dala ideju, ovo sto ja znam je uglavnom vec napola gotova hrana Smile))))
aidic
aidic
Stalna članica
Stalna članica

Broj postova : 143
Reputation : 0
Join date : 2009-11-10
Age : 37
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

Ukusno i brzo Empty Re: Ukusno i brzo

Komentar  romanticarka Sat 05 Dec 2009, 15:32

Ma joj curke moje. Najvažnije je znati te osnovne namirnice pripremati. Smile Riža, krompir, tjestenina, meso ispeći... Za doručak jaja, salama, hrenovke, kobasice, žitarice ako volite i tako. PA nećemo ba sada svaki dan izmiljati rolovanu teletinu. Smile
A možeš i to. Odeš iu mesnicu, kažeš da hoćeš pripremljenu rolovanu teltinu (najbolje u Konzumu i Merkatoru),.... čovjek ti pripremi...ti dođeš kući, ugriješ pećnicu... za 40 min. imaš specijalitet. I tako to..
Uskoro i ja pišem neki novi recept. Smile

I da... detalji pri serviranju su haman bitniji... naoibičniji makaroni sa sirom su extra kad se doda neki novi umak ili malo ljepše servira. Vjerujte muški na to padaju u smislu WOW ovo mora da je teško napraviti. Smile osim ako nije neki kuhar Very Happy
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

Ukusno i brzo Empty Re: Ukusno i brzo

Komentar  Baby Sun 06 Dec 2009, 21:10

romanticarka (citat):Ma joj curke moje. Najvažnije je znati te osnovne namirnice pripremati. Smile Riža, krompir, tjestenina, meso ispeći... Za doručak jaja, salama, hrenovke, kobasice, žitarice ako volite i tako. PA nećemo ba sada svaki dan izmiljati rolovanu teletinu. Smile
A možeš i to. Odeš iu mesnicu, kažeš da hoćeš pripremljenu rolovanu teltinu (najbolje u Konzumu i Merkatoru),.... čovjek ti pripremi...ti dođeš kući, ugriješ pećnicu... za 40 min. imaš specijalitet. I tako to..
Uskoro i ja pišem neki novi recept. Smile

I da... detalji pri serviranju su haman bitniji... naoibičniji makaroni sa sirom su extra kad se doda neki novi umak ili malo ljepše servira. Vjerujte muški na to padaju u smislu WOW ovo mora da je teško napraviti. Smile osim ako nije neki kuhar Very Happy

hahaha...dobra si...moj je jako dobro snalazljiv po tom pitanju tako da je on mene iznenadio jednom prekrasnom dekorativnom vecerom da sam s ezabrinula da nije kakva mu pomogla po tom pitanju ostala sam bez teksta ahhaha...a ja ne mogu tak nesto da napravim a on je pola grada izgleda zvao da mu daju savjete oko te vecere koja je izgledala carobno-definitvno me zaveo tu noc ahhahah...dok sam ja njemu za valentinovo pripremila grasak i teletinu ahhahhahhah nidje veze al nekako sam pustila masti na volju pa je licilo na nesto ahhahah cyclops

Baby
Naša raja
Naša raja

Broj postova : 55
Reputation : 0
Join date : 2009-12-03
Age : 37
Lokacija : Tuzla

Na vrh Go down

Ukusno i brzo Empty Re: Ukusno i brzo

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu